Čínská značka DongFeng Motor byla založena již v roce 1969 a patří mezi největší čínské automobilky. Aktuálně na českém trhu nabízí 6 modelů aut s klasickým motorem a 4 elektrická auta. Všechny nabízené modely můžete koupit v Brně-Slatině u společnosti CanoCar, která mimo jiné prodává i vozidla Suzuki nebo Nissan.
Jak DongFeng T5 Evo vypadá
Na první pohled vypadá auto opravdu velice pěkně. Měl jsem ho půjčený sice jen na krátkou dobu, ale všiml jsem si, že se za ním lidé na ulici celkem otáčí. Moc mu sluší červená metalíza, ale dobře vypadá i ve žluté nebo tyrkysové barvě. Auto je opravdu pěkné, působí i kvalitně a dobře zpracované. Slyšel jsem pár názorů, že zepředu vypadá jako Porsche Cayenne a zezadu jako Lamborghini Urus. Možná trošku ano, ale rozhodně se designérům povedlo vše pěkně sladit a to je důležité.
Interiér auta je také velice pěkný a rozhodně nevypadá nějak lacině nebo "odfláknutě".
Mě osobně se auto líbí a klidně bych v takovém autě jezdil :-)
Jak se s T5 jezdí
Během focení není čas na nějaké extra testování jízdních vlastností. Ale i když jsem do DongFeng T5 přesedl z většího auta vyšší kategorie vůbec jsem neměl pocit, že se s tímto autem jezdilo nějak špatně. Je to prostě normální pohodlné auto, s velkým displejem. Veškeré ovládací prvky jsem hned našel tam, kde bych je hledal. Po sešlápnutí plynu auto dobře a plynule zrychluje. Zkrátka je to takové normální auto, které se dá úplně bez problému srovnat s auty stejné kategorie evropských, korejských či japonských výrobců.
Rozměry a cena
Základní výbavu (která je však skvěle vybavená) můžete koupit již od 760 tisíc (cena v roce 2024).
Auto má na délku 457 cm (podobně jako např. Hyundai Tucson nebo Kia Sportage, tedy něco mezi Škodou Karoq a Kodiaq). Pod kapotou má benzínový motor 1,5 litru (od Mitsubishi) s výkonem 130 kW. V základu má auto 7 stupňový automat, pohon předních kol, LED světla, 19" hliníková kola, 8 airbagů, zadní kameru, vyhřívaná a ventilovaná sedadla s masáží. Zkrátka vše co se hodí v autě mít :-)
Celkový dojem z auta
DongFeng T5 Evo na mě celkově nechalo dobrý dojem. Vypadá pěkně, dobře se v něm jede a nemám z něj vůbec pocit, že by se mělo jednat o nějaké "podřadné" čínské auto, tak jak se na něj bude určitě plno lidí dívat. Už v základní výbavě toho má opravdu hodně.
Toto auto si můžete přijít prohlédnout a vyzkoušet do prodejny CanoCar, Olomoucká 176, Brno, www.dfmbrno.cz
Back to Top