Bylo zimní slunečné ráno a já jsem se chtěl jen tak projet skvělým autem Subaru Outback. Neměl jsem v plánu dělat nějaké fotky a zbytečně se tím zdržovat. Foťák jsem sice měl u sebe (co kdyby) a ono se to "co kdyby" stalo :-) Projížděl jsem po silnici jen kousíček za Brnem a najednou vidím lesní cestu s lehnou mlhou a do toho ty paprsky slunce a nešlo prostě odolat :-) Zacouval jsem tam, vytáhl foťák a udělal pár fotek.
Jak se jezdí v Subaru Outback?
Jízda v tomto autě se dá shrnout do jednoho slova: skvěle!
Proč? Protože auto má naprosto dokonalý podvozek, se kterým se vám bude zdát každá silnice, jako by byla pro Outback přímo stvořená :-) Na hladkém asfaltu auto krásně sedí a vůbec se nenaklání v zatáčkách. Na rozbité okresce plné děr vlastně ani díry necítíte, jen vidíte, že tam jsou. No a na lesní cestě je Outback taky jako doma.
Co převodovka CVT a spotřeba?
V poslední generaci Subaru Outback prošla automatická bezstupňová převodovka CVT řadou změn a vylepšení. Hodně lidí se na ni dívá skrz prsty, ale podle mého názoru, řadí dobře, rychle a pracuje tak jak by měla. Auto není vůbec líné (tak jak se často říká), ale jede pěkně. Je jasné, že benzínový motor o objemu 2,5 litrů by mohl mít víc koní než "jen" 170 a že Německá konkurence dokáže vymáčknout stejný výkon z polovičního motoru. Tento motor nemá žádné turbo, žádné filtry pevných částic a je naprosto jednoduchý. To má výhodu v levnějším servisu a taky v tom, že je tam míň věcí, které se mohou pokazit.
Jak je na tom takto velký motor se spotřebou? Motor má obsah 2,5 litrů, je to automat a stálý pohon všech kol. Outback je i celkem velké a vysoké auto. Nemůžete tedy čekat, že bude jezdit za 6 litrů jako naftová Octávka. Spotřeba, ale není tak strašná jak by se mohlo zdát. S autem se dá jezdit ve městě v pohodě pod 10 litrů, mimo město za 7-8. Tyto informace mám z různých testů a od majitelů Subaru ve fórech a facebookových skupinách.
Proč si Subaru Outback koupit?
Protože je to prostě poctivě udělané kvalitní auto, s kterým se moc dobře jezdí. A i když se to nemusí zdát, je Outback za velice zajímavou cenu. Cena je sice něco přes milion, ale s výbavou jakou Outback má už v základu, byste se u konkurence (za takto velké auto) dostali klidně o dalších 100, 200 nebo i 300 tisíc výš.
Back to Top