Focení bílého rodinné auta Opel Zafira Tourer před barevnou stěnou u bowlingové herny v Brně. Úplně mě při focení nevyšlo počasí, protože bylo zataženo a slabě pršelo. Možná to ale bylo i lepší, protože barevná stěna v tomto zamračeném zimním počasí o to víc vynikla. Kombinace divokých zářivých barev a bílého auta si myslím, že k sobě pěkně sedí.
Fotky jsem dělal mým druhým malým (dalo by se říct i kapesním) foťákem Sony ZV-E10.
Jak se ze Zafirou jezdí?
Opel Zafira s naftovým motorem 2.0 CDTI jezdí moc dobře. Auto má povedený podvozek, který nedrncá a dobře sedí v zatáčkách bez nějakého většího naklánění. V Opelu se jim opravdu auto povedlo dobře naladit. Naftový motor s výkonem 165 koní jede moc pěkně, ale není to nějaký extra moderní odhlučněný motor. Jeho klepání je poměrně hodně slyšet venku i vevnitř. Dokonce když jedete okolo autobusové zastávky lidé se občas otáčí, protože si myslí, že už jede autobus :-) Motor je však naprosto spolehlivý a já sám jsem s ním najezdil 150 tisíc km během téměř 11-ti let bez jediného problému.
Oproti dnešním populárním SUV je Zafira výrazně praktičtější. Má veliký kufr, spoustu místa uvnitř a tři jednotlivá zadní sedadla, která jdou sklopit do roviny a každé zvlášť posouvat dopředu a dozadu až o 15 cm. V některých Zafirách jsou i příplatková sedadla, kdy se prostřední sedadla dá poskládat a udělat z něj operka a krajní sedadla se dají posunout k sobě. Tím vytvoříte opravdu luxusní sezení vzadu.
Opel Zafira je prostorné, pohodlné auto s dobrým a bez problémovým motorem.
Doporučil bych Zafiru?
Ano, určitě! Bohužel výroba tohoto auta byla již před několika lety ukončena bez nástupce. A je to škoda.
Chcete udělat taky takové fotky? Kontaktujte mě
Back to Top