Podzimní focení pro autosalon Subaru Mija Autocentrum v Brně. Na fotkách je předváděcí vozidlo Subaru Forester ve výbavě Sport. Měl jsem ho půjčený na celé dopoledne, takže bylo dostatek času navštívit pár míst na okraji Brna v podzimní přírodě.
Jaký je Subaru Forester
Přiznám se, že předchozí generace Forestera mě vzhledově moc nezaujala a auto mě připadlo trošku nudné. Naopak tento poslední Forester ve výbavě Sport vypadá opravdu moc hezky. Má červené doplňky (vepředu, vzadu, na bocích a na střešním nosiči), které auto úplně změní. Tyto doplňky najdete i v interiéru - konkrétně na volatě, okolo řadící páky a taky červené prošívání na sedadlech. Auto vypadá opravdu pěkně.
Jak se s Foresterem jezdí
Musím říct, že jízda je opravdu skvělá. Neřídil jsem moc japonských aut a spousta lidí tvrdí, že "japonec" je úplně jiný než evropská auta, že je potřeba si na něj zvyknout apod. To je vše nesmysl, sám mám a měl jsem vždy zatím jen Německá auta a do Forestera jsem sedl, ujel 20 metrů a měl jsem pocit, že v tom autě jezdím už 10 let. Auto prostě dokonale padne. Vše je tam, kde má být, z vozu je dobře vidět, má pohodlná sedadla a vůbec jsem neměl pocit, jakože jedu v autě v kterém jsem nikdy neseděl.
Auto má hybridní benzínový motor o výkonu 110 kW (150 koní), automatickou bezstupňovou převodovku CVT, která řadí naprosto hladce a plynule. Jen bych pocitově pár koníků navíc přidal. Forester jede dobře, ale mohl by jezdit ještě o maličko líp. Podvozek perfektně sedí a tlumí všechny nerovnosti. Hlavní jeho výhodou není zrychlení a závodění, ale pohodlí. V autě je vše dokonale spasované, nic se nehýbe, nevrže, nedělá žádné zvuky. Samotná jízda je doslova jako v bavlnce :-) Nějaké díry na silnicích, hrboly nebo i jízda po nezpevněné cestě je tak hladká, jako kdybyste jeli po tom nejlepším asfaltu.
Subaru Forester je oproti konkurenci o něco levnější a navíc má opravdu skvělou výbavu. Kromě stálého pohonu všech kol, má propracovaný systém kamer včetně bočních kamer, LED světlomety, 18" kola, vyhřívaná sedadla a volat, Apple CarPaly a Android Auto, velký dotykový displej, elektricky nastavená sedadla s pamětí, sledování mrtvého úhlu, nouzové brždění, držení v jízdním pruhu, elektricky otvíraný kufr, střešní okno, .....
Pokud hledáte kvalitní, pohodlné auto se špičkovou výbavou, tak za mě mohu Subaru Forester doporučit. Však jsem se taky po focení hned díval na web Autocentra Mija, na kolik toto skvělé auto vyjde :-)
Proč jsem Subaru Forester fotil
Moje fotky se budou používat v prezentaci na webu, sociálních sítích nebo v tisku. Doufám, že se objeví také v časopise Jsem Subarista, který vydává přímo importér Subaru pro ČR.
Další důvod focení byl tisk kalendáře, který se moc povedl, podívat se na něj můžete zde.
Back to Top