Subaru Outback je "vlajkovou lodí" této japonské automobilky. Tento model je ze všech největší, nejkomfortnější, má nejlepší výbavu a mělo by to být to nejlepší Subaru, které se dá koupit. Outback má v základní výbavě naprosto vše co potřebujete (možná i něco navíc). Jeho interiér je velice pěkný, dobře zpracovaný s doslova obrovským displejem, kolem kterého jsou i klasická tlačítka. Než jsem měl Outback půjčený na focení, tak jsem jsem s ním nikdy ještě předním nejel a neměl jsem vůbec pocit, že bych nějaké ovládání, nastavení apod. musel někde složitě hledal. Vše je přehledně, srozumitelné a umístěné tam, kde by mělo být.
Zajímavé jsou i jeho terénní schopnosti a jízdní vlastnosti, které se dají shrnout jedním slovem: boží :-) To auto jede na silnici v zatáčkách, jako by pro ně bylo stvořeno, ale když odbočíte na polní cestu, zase máte pocit, že to je to místo, pro které byl Outback vyroben. Měl jsem z něj pocit, že je to dokonalé rallye auto, které jede skvěle na silnici i mimo ni. Jízda s tímto autem mě hrozně bavila a vážně jsem si ji užil. Bohužel jednalo se o úplně nové auto s nájezdem pouhých 130 km, takže jsem na něj raději moc nešlapal a nevytáčel motor. Doufám, že si ho budu moct půjčit ještě půjčit i na nějaké další focení.
Přiznám se, že až budu měnit své současné auto, tak Subaru Outback je velkým favoritem. I když poté co jsem zkusil Subaru Forester, tak mám vlastně favority dva :-) Forester byl taky skvělý, ale má maličko slabší motor.
Proč si koupit Subaru Outback
Prostě není důvod, proč byste si ho neměli pořídit :-)
Teď vážně: to auto opravdu perfektně jezdí na jakékoliv silnici/cestě. V zatáčkách sedí, na rozbité silnici je pohodlné a na polní cestě je to opravdový zážitek. V základu má špičkovou výbavu se vším na co bych si jen vzpomněl a vlastně už v tom základu mu vůbec nic nechybí. A poslední věc je cena. Když si porovnám Subaru Outback např. v Německou (případně Českou) konkurencí, tak stejně velké koncernové auto se stejnou výbavou je prostě vždy zhruba o čtvrt milionu dražší. A to je za mě ten důvod proč si koupit Outback!
Málem bych zapomněl - Subaru Outback má stálý pohon všech kol a zcela unikátní bezpečnostní systém Eyesight, který sleduje vše co se děje kolem auta. O výhodách stálého pohonu všech kol a systému Eyesight se nebudu rozepisovat, to si už najděte na webu Subaru sami :-)
Auto jsem měl na focení půjčené od Mija Autocentrum Subaru Brno, kde si můžete toto skvělé auto koupit.
Proč jsem Subaru Outback fotil
Moje fotky se budou používat v prezentaci na webu, sociálních sítích nebo v tisku. Doufám, že se objeví také v časopise Jsem Subarista, který vydává přímo importér Subaru pro ČR.
Další důvod focení byl tisk kalendáře, který se moc povedl, podívat se na něj můžete zde.
Back to Top